EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

ETİKETLER

BLOG

 • KOLAJENİN FAYDALARI

  Ciltte Anti-Aging Etki
  Vücut için faydalı bir lifli protein olan kolajen madde cildi güzelleştiriyor. Cilt yüzeyindeki kırışıklıklara iyi gelen bu madde deri yüzeyindeki çatlaklara da iyi gelmektedir.

  Cilt Dokusunun Düzelmesi
  Ölü cilt hücrelerini yenileyerek, cildin elastikiyetini arttırır ve gergin kalmasını sağlar. Bu yüzden ciltte yeterli miktarda bulunduğunda, kişinin daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmasını sağlar.
  Daha Gür Saçlar
  Saç köklerini ve foliküllerini uyararak daha sağlam ve güçlü saç köklerinin çıkmasını sağlayarak, gür ve hacimli saçlara sahip olabilmenize aracılık eder. Aynı zamanda saç dökülmesi, saç incelmesi problemlerinde de etkilidir.

  Kalp Sağlığı
  Vücuttaki yağ tabakasının azalmasını sağlayan kolajen kalp sağlığını koruyan maddelerin başında geliyor ve kardiyovasküler sisteminiz daha sağlıklı bir forma kavuşuyor.

  Daha İyi Çalışan Sindirim Sistemini
  Kolajenin içinde bulunan bir aminoasit olan glisin mide asidi üretimini destekler. Dolayısıyla yiyeceklerin daha iyi sindirilmesi sağlamaktadır.

  Göz Sağlığı
  Göz sağlığını koruması ile dikkat çeken kolajen kornea sağlığı üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir. Kişinin kornea kaynaklı pek çok göz problemine yakalanma olasılığını azaltır.

  Kemikleri Güçlendirir
  Kolajen ne işe yarar sorusuna verilebilecek cevaplardan bir diğeri ise kolajenin kemikleri güçlendirici etkisi. Kolajen içeren maddelerin tüketimi kemiklerin yoğunluğunu ve güçlülüğünü arttırır.

  Eklemlerin Desteklenmesi
  Kolajen açısından zengin besin tüketimi ile eklemlerdeki ağrılar ve iltihaplanmalar azaltılabilir. Eklem ağrılarının yanı sıra artrit semptomlarının hafifletilmesine de yardımcı olur.

  Karaciğeri Korur
  Karaciğeri zararlı maddeler ve toksinlerden arındıran bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda kalp sağlığını da gözetir.

  DEVAMINI OKU
Scroll